Excel Design

Obývačka

Základným vybavením obývačky neotrasú ani módne trendy. Neodmysliteľná je obývacia stena, sedačka i konferenčný stolík. Pri ich výbere hrá svoju úlohu nielen kvalita či vhodne zvolená kombinácia prvkov, ale aj vkus majiteľa. Či už sa rozhodnete zotrvať pri súčasnom kurze minimalizmu, alebo ste skôr zástancovia masívnejších tvarov, máte si z čoho vyberať.

Ak by ste chceli siahnuť po farebných trendoch v obývacích stenách, jednoznačná víťazka je biela. Prevaha na prvý pohľad fádnej bielej nie je však nudná záležitosť. Tam, kde dizajnéri ubrali farbu, pridali tvar. V čisto bielej obývacej stene sa cení fantázia pri delení vnútorného priestoru. Striedaním otvorených políc v rôznych šírkach a výškach vznikajú zaujímavé geometrické obrazce. Ak chcete obývaciu stenu predsa len oživiť farbami, poradíte si aj bez doplnkov.
 Obývačka Stolík

Ďaľšie fotografie vo fotogalérii

Farebné akcenty si môžete dopriať na zadnej stene otvorených políc alebo na predných plochách dvierok. Čoraz častejšie sa využívajú posuvné predné plochy, ktoré prekrývajú len časť obývacej steny. Posunom panelu tak môžete meniť aj momentálnu vizáž celej steny.

Výzor obývacej steny môžete meniť aj využitím svetelných efektov alebo meniacim sa odleskom povrchov. Čoraz väčšej obľube sa tešia LED diódy, ktoré poskytujú farebné podsvietenie obvodových obrysov stien alebo políc. Sú energeticky úsporné, majú dlhú životnosť a dokážu meniť farebné spektrum podľa želania iba dotykom na diaľkovom ovládači. K novej tvári obývacej steny môže dopomôcť aj meniaci sa odlesk na sklenenom alebo lakovanom povrchu. Kruhy, štvorce, trojuholníky – jazyk nábytkového dizajnu obmedzený len na tie najjednoduchšie tvary je tým najlepším spôsobom,ako si zaistiť  harmonický interiér.